Evren Kimya,

1990 yılında Ali ÇEVİK tarafından kurulan Evren Kimya, inşaat sektörü içerisinde ki inşaat-yapı malzemeleri alanında iş hayatına başlamıştır. Başarılı geçmişiyle yer aldığı inşaat sektöründe konusunda en iyi noktaya gelmiştir.

Evren Kimya ve İnşaat San.Tic.Ltd.Şti., 2003 yılında inşaat sektörü içerisinde bulunan madeni yağlar, kalıp yağları, endüstriyel yağlar üretimi ve satışına başlamıştır. İnşaat ve endüstri için özel kimyasallar alanlarında faal olan bir şirkettir. Evren Kimya, madeni ve endüstriyel kimyasallar için kalite, güvenlik ve çevre bakımına kendini adamıştır.

Evren Kimya’nın ticaret hayatında kurulduğu yıldan bu yana sektörlerinde sağlam ve güvenilir şekilde ulaştığı bugününün arkasında, müşteri odaklı ve verimliliği merkez alan bir üretim yaklaşımı vardır. Bu yaklaşım, sadece maddi kazanımlarla değil, bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilinciyle iç içe gelişmektedir.

Evren Kimya, hizmet ve üretim yapmış olduğu sektöründe kurumsal amaçlarını daha da yukarılara taşıyarak, sektöründe Türkiye’nin güvenilir önde gelen kuruluşlarından biri olmak için kararlılıkla çalışmaktadır.